animka


Kontakt
tel. 
kom. 
kom. 

Godziny otwarcia
  Pn-Pt: 8:00-16:00
 

banner

banner

Spawanie Alu


Uszkodzenia felg najczęściej pojawiają się w wyniku wjechania kołem w dziurę, najechania na wysoki krawężnik, wypadku drogowego itp. Nie zależnie od tego czy posiadamy felgi stalowe, aluminiowe czy z innych metali lekkich, zawsze może zdarzyć się, że felga ulegnie odkształceniu, pęknie lub się ukruszy. Z uwagi na mniejszą odporność na uszkodzenia mechaniczne i jednocześnie znaczną cenę, szczególnie uciążliwe są uszkodzenia felg aluminiowych. Na szczęście nie zawsze musimy kupować nową felgę, obręcze kół można w wielu przypadkach naprawić.

ZDARZA SIĘ ....!!!
Zdarza się również, że podczas prostowania felg aluminiowych materiał nie wytrzymuje naprężeń i pęka, wówczas konieczne są zabiegi spawalnicze.


SPAWANIE ALU!!!
Aluminium jest metalem, który coraz silniej wypiera podstawowe materiały konstrukcyjne przede wszystkim ze względu na dobre właściwości korozyjne oraz małą masę.
Głównym problemem technologicznym przy zastosowaniu tego metalu jest jego spawalność.Wykonanie prawidłowego połączenia spawanego aluminium przysparza znacznie więcej trudności niż stal węglowa, co jest związane między innymi z szybko powstającą warstewką tlenkową oraz wysoką przewodnością cieplną.
Z racji tego aluminium stawia wymóg stosowania nowoczesnych źródeł spawalniczych, dających możliwość sterowania parametrami procesu spawania, dlatego metoda spawania TIG umożliwia spawanie aluminium i jego stopów.

Spawanie metoda TIG polega na wytworzeniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego, najczęściej argonu, lub helu wypływającego z dyszy uchwytu elektrodowego. Za pomocą metody TIG uzyskuje się niezwykle czyste, wysokiej, jakości złącze, zapewniając odpowiednią wytrzymałość spawu.


NAPRAWA FELG!!!
W przypadku felg aluminiowych bardzo często uszkodzeniu ulegają ranty felg, jedną z metod naprawy jest napawanie a następnie obróbka tokarska, usługa ta jest stosowania w 50% felg przeznaczonych do naprawy.
Spawamy pęknięte felgi aluminiowe, miski olejowe, korpusy itp.Coraz częściej w samochodach osobowych montowane są czujniki ciśnienia w kołach. Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzone czujniki w momencie odkręcania ich od felg(w celu naprawy) oraz odkręcania aluminiowych kapturków(najczęstszym problemem jest korozja alu)

Koszt naprawy felgi nie zawiera serwisu oponiarskiego
   OPONY

   REMONTY ZAWIESZEŃ
 

   HAMULCE
 

   KLIMATYZACJA


Nasi partnerzy:
fota   gorecki   edpol   autopartner   intercars  
pozycjonowanie Śląsk: darteye.pl
© 2008 - 2019
O Firmie  |   Oferta  |   Sklep  |   Kontakt


Valid HTML 4.0 Transitional Poprawny CSS!

Oferujemy usługi: polerowanie felg ,polerowanie alu, polerowanie rantów, prostowanie felg, spawanie felg, felgi aluminiowe.